„Strefa wyobraźni” Cezarego Dubiela w Tarnowskim Centrum Kultury
access_time 2021-03-15 05:03:00
Od czwartku, 18 marca w Tarnowskim Centrum Kultury będzie można oglądać wystawę „Strefa wyobraźni” znanego artysty fotografa Cezarego Dubiela. Doświadczenie sztuki z pogranicza jawy i snu, pozwoli choć przez chwilę odetchnąć od trwającej pandemii.

Wystawa nie będzie miała klasycznego wernisażu, ale dostępna będzie przez ponad trzy tygodnie, do 10 kwietnia. W tym czasie można bezpiecznie odwiedzić galerię TCK i zobaczyć to, co Cezary Dubiel przygotował dla swoich odbiorców.

„Strefa wyobraźni” to projekt artystyczny, którego autor zabiera widzów do podróży w świat odrealniony. Tworzy obrazy z fragmentów fotografii. Powstałe dzieło jest swojego rodzaju kolażem, zestawieniem myśli artysty. Bazą jest tutaj zdjęcie, na które nakładane są zestawy znaczeń, symboli, odniesień. Odbiorca w ten sposób podróżuje po fotografii, interpretując je po swojemu. Kilkanaście prac, które wchodzą w skład wystawy, otrzymało nagrody w konkursach fotograficznych w kraju i za granicą.

Cezary Dubiel rozpoczął przygodę z fotografią od uwieczniania krajobrazu i architektury. Jego twórczość fotograficzna skupia się obecnie na dwóch kierunkach – surrealistycznej abstrakcji i diaporamie. Czerpie inspiracje z malarzy surrealistów – Dalego, Magrite’a, Sętowskiego, Beksińskiego. Jest także pierwszym Polakiem z najwyższymi tytułami, jakie przyznaje międzynarodowa federacja sztuki fotograficznej.

Wystawę będzie można zwiedzać w Galerii TCK przy Rynku 5 od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 18 oraz w soboty od godziny 10 do 17. Bilety w cenie 5 zł i 3 zł (ulgowy).

Komentarze...