W poniedziałek ruszy remont Warsztatowej. Kierowców czekają utrudnienia
access_time 2021-03-05 11:10:00
W poniedziałek, 8 marca rozpocznie się remont ulicy Warsztatowej. Roboty drogowe obejmą około 200-metrowy odcinek - od skrzyżowania z ulicą św. Katarzyny do skrzyżowania ze Sportową.

W pierwszej kolejności wykonawca planuje sfrezować starą nawierzchnię jezdni oraz rozpocząć prace rozbiórkowe. W następnym etapie zostanie wybudowany odcinek kanalizacji deszczowej o długości 188 metrów. Koszt tych robót to około 200 tysięcy złotych. W trakcie remontu wymieniona zostanie podbudowa jezdni i ułożona nowa nawierzchnia z betonu asfaltowego. Wyremontowane zostaną też chodniki i zjazdy do posesji, a krawężniki i obrzeża zostaną wymienione.

Koszt wszystkich prac na Warsztatowej to ok. 860 tysięcy zł, z czego ok 360 tys. zł stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych dla województwa małopolskiego.

Magistrat informuje, że w czasie trwania prac ruch na ulicy będzie utrzymany, jednak kierowcy i tak muszą się liczyć z pewnymi utrudnieniami. Według zapowiedzi urzędników, Warsztatowa powinna być gotowa w trzecim kwartale tego roku.

Komentarze...