Tarnowscy drogowcy łatają dziury. Czekają też na sygnały od mieszkańców
access_time 2021-03-02 12:11:00
Na ulicach Tarnowa trwają prace związane z naprawą nawierzchni dróg po sezonie zimowym. Urzędnicy zachęcają również mieszkańców, by zgłaszali miejsca, gdzie z powodu ubytków jeździ się najgorzej.

Wraz z roztopami, tarnowscy drogowcy rozpoczęli pozimowy przegląd stanu nawierzchni dróg. Bilans niestety nie napawa optymizmem, bo w wielu miejscach jezdnie przypominają ser szwajcarski. Drogowcy przyznają, że duże amplitudy temperatur połączone z obfitymi opadami śniegu spowodowały więcej strat niż w poprzednich latach. Dlatego też Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych rozpoczęło remonty jeszcze zanim stacjonarne wytwórnie masy asfaltowej zaczęły pracować. W tym celu użyto recyklerów.

- To coraz powszechniej stosowane maszyny, które umożliwiają ogrzanie i powtórny przerób materiału asfaltowego – tłumaczy Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie. – Dzięki zastosowaniu recyklerów można prowadzić drobne prace niezależnie od pory roku, na przykład właśnie w okresie przerw technologicznych wytwórni mas bitumicznych. Maszyny te pozwalają na wykorzystanie materiału pochodzącego z remontowanych nawierzchni, co ma duże znaczenie także dla naszego budżetu.

Jak przyznaje magistrat, do poniedziałku 1 marca łatanie dziur w miejskich jezdniach posuwało się dość wolno. Bywało też, że te największe i najbardziej groźne ubytki łatane były „na zimno”,co jest zabezpieczeniem tymczasowym, którego trwałość wynosi zaledwie do kilku tygodni. Teraz jednak, gdy z produkcją gorących mas asfaltowych ruszyła wytwórnia w Skrzyszowie, z którą tarnowskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych ma podpisaną umowę, prace na drogach powinny przyśpieszyć a położone na asfalcie łaty powinny być trwalsze.

Miejsca, w których konieczna jest ingerencja ekip remontowych mogą również wskazywać mieszkańcy, przesyłając informację na adres mailowy: zdik@zdik.tarnow.pl lub telefonicznie 14 688 31 00 – w dni robocze od godziny 7:30 – 15:30.

Fot. Archiwum UMT

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A