XBEST Rybnik pokonał koszykarki Pałacu Młodzieży
access_time 2021-02-27 19:32:00
W kolejnym spotkaniu finału"A" II ligi koszykówki kobiet, grające w grupie południowej koszykarki MKS-u Pałac Młodzieży Tarnów zmierzyły się w sobotę we własnej hali z zajmującą trzecie miejsce w ligowej tabeli, drużyną RMKS XBEST Rybnik. W pierwszej rundzie tarnowianki uległy ekipie z Rybnika 64:102.

W sobotnim meczu pierwsze dwie kwarty były dość wyrównane. Gospodynie świetnie spisywały się w obronie, wyprowadzały skuteczne kontrataki i w połowie spotkania traciły do koszykarek gości zaledwie 7 punktów (30:37). Trzecia kwarta była najsłabszą w wykonaniu tarnowianek. Popełniały sporo błędów własnych, które szybko wykorzystywały rybniczanki i ta część spotkania zakończyła się wynikiem 5:19. W ostatniej kwarcie podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka wróciły do dobrej gry, wygrały tę kwartę 19:15, jednak to nie wystarczyło do zwycięstwa w całym spotkaniu. Komplet punktów zapisały na swoim koncie koszykarki XBEST-u Rybnika, które pokonały gospodynie 54:71.

W następną sobotę zawodniczki Pałacu Młodzieży zmierzą się w Sosnowcu z tamtejszym Zagłębiem.

MKS Pałac Młodzieży Tarnów – RMKS XBEST Rybnik 54:71 (16:19, 14:18, 5:19, 19:15).