W Lusławicach rozpoczyna się budowa bloku mieszkalnego w ramach RFIL. Umowa z wykonawcą podpisana
access_time 2021-02-23 10:43:00
W Lusławicach, w gminie Zakliczyn, w ciągu półtora roku ma zostać wybudowany blok na 40 mieszkań. Samorząd otrzymał na ten cel dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 8,5 miliona złotych.

- Dnia 17 lutego zawarta została umowa pomiędzy gminą Zakliczyn a firmą Neobud z Rożnowa w sprawie budowy wielorodzinnego budynku mieszkalnego w Lusławicach – poinformował na konferencji prasowej w zakliczyńskim Ratuszu Dawid Chrobak, burmistrz Zakliczyna. W ciągu niespełna 18 miesięcy „pod klucz” oddanych ma zostać 40 mieszkań. Dofinansowanie z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych wyniosło 95 procent, czyli 8,5 mln zł.

- Mieszkania zostały zaprojektowane z myślą o rodzinach z dziećmi, gdyż zależy nam, aby młodzi ludzie nie musieli wyjeżdżać stąd do większych miast, do większych ośrodków właśnie ze względu na brak mieszkania. Ale nie zapominamy również o seniorach. Budynek, który powstanie, będzie wyposażony w windę, będą dostępne wszelkie udogodnienia po to, aby osoby niepełnosprawne w ramach dostępności mogły korzystać z tego obiektu – powiedział burmistrz Dawid Chrobak.

Mieszkania „pod klucz” mają być gotowe do września przyszłego roku. Cena czynszu, zgodnie z przewidywaniami gminy, kształtować się będzie na poziomie 10-11 zł za metr kwadratowy. Zainteresowanie realizowanym przez gminę programem „Mieszkanie Plus” już teraz jest bardzo duże. Wpłynęło 78 ankiet. To zdaniem burmistrza pokazuje jak tego typu inwestycje jest potrzebna. Trwają już przygotowania do ogłoszenia przetargu na budowę kolejnego takiego bloku – w Paleśnicy. Ma tam być 30 mieszkań.

W spotkaniu w Ratuszu uczestniczyli m.in. wiceminister edukacji i nauki prof. Włodzimierz Bernacki, posłowie Anna Pieczarka, Józefa Szczurek-Żelazko, Wiesław Krajewski i Piotr Sak, wojewoda małopolski Łukasz Kmita, wicewojewoda Ryszard Pagacz, wieloletni poseł i honorowy obywatel gminy Zakliczyn Michał Wojtkiewicz i wicestarosta tarnowski Jacek Hudyma. Zdaniem tego ostatniego, sukcesy Zakliczyna w pozyskiwaniu środków finansowych na realizowane projekty to efekt "wzorcowo układającej się współpracy miejscowego samorządu z administracjami rożnych szczebli, w tym ze starostwem powiatowym w Tarnowie."

Fot. Paweł Topolski / SP

Komentarze...