Awans siatkarek SMS XXI LOS Jedynka do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski
access_time 2021-02-21 21:46:00
Dobiegła końca trzydniowa siatkarska rywalizacja o tytuł mistrza Małopolski juniorek. Trzy najlepsze zespoły Finału Wojewódzkiego awansowały do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski, wśród nich znalazła się ekipa SMS XXI LOS Jedynka Tarnów.

W piątek tarnowskie siatkarki pokonały drużynę Popradu Stary Sącz 3:0, a w pierwszym sobotnim meczu okazały się lepsze od UMKS Kęczanina Kęty, wygrywając 3:1. Siatkarki SMS XXI LOS Tarnów zajęły pierwsze miejsce w grupie i w meczu półfinałowym spotkały się z drużyną SMS-u Sparty UJ Kraków. W tym spotkaniu lepsze okazały się zawodniczki z Krakowa, które pokonały tarnowianki 1:3. W niedzielę gospodynie grały o trzecie miejsce w turnieju, premiowane awansem z drużyną Popradu Stary Sącz. Po dobrym meczu pokonały siatkarki Popradu 3:0 i zajmując trzecie miejsce awansowały do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. W meczu o I miejsce Finału Wojewódzkiego Mistrzostw Małopolski zmierzły się dwie krakowskie drużyny Elite Volley i Sparta . Zwycięsko z tego pojedynku wyszła ekipa Elite Volley, która pokonała Spartę 3:0 i zdobyła tytuł mistrza Małopolski.

SMS XXI LOS Jedynka: Dyrek Katarzyna, Kopera Karolina, Salamon Wiktoria, Antas Aleksandra, Najder Marlena, Niedbała Gabriela, Huk Paulina, Hopej Gabriela, Uriasz Gabriela, Gandor Karolina, Drewniak Dominika(libero), Czech Wanessa (libero).

Fot. Tomasz Schenk

Komentarze...