Caritas rozprowadza baranki i paschaliki wielkanocne
access_time 2021-02-21 10:09:00
W parafiach diecezji tarnowskiej, jak co roku w Wielkim Poście można nabyć baranki i paschaliki wielkanocne, dystrybuowane przez diecezjalną Caritas. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na wsparcie chorych.

- Ufamy, że mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią wszystkie baranki i paschaliki zostaną rozprowadzone i będziemy mogli stworzyć fundusz, który będzie wspierał chorych i cierpiących. To pomoc w zakupie leków, kosztowym leczeniu a także w rehabilitacji - mówi ks. Zbigniew Pietruszka, dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej.

W tym roku dostępnych jest 51 tysięcy baranków z cukru i 34 tys. świec paschalnych. Ofiara za baranka i paschalik wynosi 6 zł. W ramach Jałmużny Wielkopostnej Caritas przygotowała także 21 tys. papierowych skarbonek, które trafią do najmłodszych.

– Do tej pory tej akcji towarzyszyło hasło “Dar juniora dla seniora” a w tym roku są to słowa “Czas miłosierdzia”. Wskazują one, że Wielki Post to szczegóły czas kiedy sami doświadczamy miłosierdzia i powinniśmy także to miłosierdzie świadczyć innym – podkreśla ks. Pietruszka.

Fot. źródło archiwum diecezji tarnowskiej

Komentarze...