Fatalane warunki na drogach. Liczne kolizje i wypadki
access_time 2021-02-18 12:33:00
Niebezpiecznie na drogach Tarnowa i powiatu. Występujące od wczoraj opady śniegu i marznącego deszczu mocno dały się we znaki kierowcom. W ciągu doby doszło do kilkunastu kolizji.

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w środę przed południem na drodze wojewódzkiej 975, w Biskupicach Radłowskich. Na jednym z łuków 19-letni kierowca kia nie zapanował nad swoim samochodem i zderzył się czołowo z ciężarówką. 19-latek z ogólnymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej. 46-letniemu kierowcy ciężarówki nic się nie stało. Obaj mężczyźni byli trzeźwi. Policja w miejscu wypadku wprowadziła ruch wahadłowy. Utrudnienia trwały do godziny 13.

Kolejny wypadek miał miejsce na ul. Lwowskiej w Tarnowie. Późnym popołudniem kobieta kierująca peugeotem doprowadziła tam do kolizji z subaru. Mężczyzna trafił do tarnowskiego szpitala.

- W obu przypadkach prowadzone są postępowania, które określą wszelkie okoliczności i przyczyny wypadków oraz wskażą winnych - informuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji. - Wczoraj w wyniku intensywnych opadów śniegu i marznącego deszczu, drogi w regionie były bardzo śliskie. Dyżurny w ciągu kilkudziesięciu minut przyjął 6 interwencji związanych z wypadkiem i kolizjami w mieście oraz powiecie. Tylko w ciągu ostatniej doby odnotowano 18 zdarzeń drogowych w powiecie tarnowskim, a dwie osoby trafiły do szpitali. Dlatego apelujemy do kierowców, by zwolnili, jechali ostrożnie i rozważnie - mówi Paweł Klimek.

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...