Pijany zaatakował policjanta nożem. Trafił do aresztu
access_time 2021-02-17 15:26:00
43-letni dąbrowianin został aresztowany po tym jak podczas interwencji zaatakował funkcjonariusza kuchennym nożem. Mężczyzna może spędzić za kratkami nawet 10 lat.

Do zdarzenia doszło na jednej z posesji w gminie Radgoszcz w niedzielę, 14 lutego tuż po godzinie 5 nad ranem. Policja otrzymała zgłoszenie, z którego wynikało, że na podwórko wtargnął nietrzeźwy mężczyzna, który wszczął awanturę. Gdy funkcjonariusze przyjechali pod wskazany adres, na miejscu czekała na nich przerażona kobieta, natomiast po agresorze nie było śladu. Dopiero po kilku minutach przeszukiwania posesji mundurowi zauważyli podejrzanego. Mężczyzna trzymał w ręku nóż i wykrzykiwał, że zrobi im krzywdę, gdy tylko się do niego zbliżą. Był agresywny, mocno pobudzony i nie reagował na polecenia wydawane przez policjantów. W pewnej chwili ruszył w ich stronę i próbował zaatakować nożem jednego z nich. Policjanci błyskawicznie wytrącili mu ostre narzędzie z ręki i obezwładnili go. - W trakcie obezwładniania mężczyzna kierował pod adresem policjantów liczne wyzwiska, groził pozbawieniem życia im a także członkom ich rodzin oraz utratą pełnionych przez nich funkcji - relacjonuje asp. Ewelina Fiszbain, rzecznik prasowy dąbrowskiej policji.

43-letni mieszkaniec powiatu dąbrowskiego został zatrzymany i przewieziony do budynku komendy. Badanie alkomatem wykazało że mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Niedzielę dąbrowianin spędził w pomieszczeniu dla zatrzymanych.

W poniedziałek 43-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy, znieważenia oraz zmuszania funkcjonariusza publicznego do zaniechania prawnej czynności służbowej. We wtorek Sąd Rejonowy w Dąbrowie Tarnowskiej zdecydował o zastosowaniu wobec niego 3-miesięcznego aresztu. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. KPP w Dąbrowie Tarnowskiej

Komentarze...