Rachunki za wodę i ścieki pójdą w górę, ale nieznacznie
access_time 2021-02-16 11:01:00
Tarnowskie Wodociągi zapowiadają skokowe podwyżki opłat za wodę i ścieki. W tym roku mieszkańcy Tarnowa, gminy Tarnów i Skrzyszowa mają zapłacić za metr sześcienny wody 30 groszy więcej, natomiast w następnych latach ceny mają wzrosnąć o 20 groszy. Taryfę musi wcześniej zatwierdzić Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Jak zapewnia prezes Tarnowskich Wodociągów podwyżki nie będą duże i zostaną rozłożone w czasie na 3 lata. W tym roku mają wzrosnąć o 30 groszy za metr sześcienny, a w ciągu kolejnych dwóch lat o 20 groszy. - [Podwyżki - red.] są zbliżone do inflacyjnych planów zarówno rządu, jak i usług, więc sądzę, że mieszkańcy Tarnowa, gminy Tarnów i Skrzyszowa nie muszą się obawiać, ze to będą jakieś znaczące wzrosty. Ceny wzrosną w najbliższych latach między 2 a 4,5 procent, z tym że te wyższe stawki procentowe będą w pierwszym roku, bo to jest tak, jakby wyrównanie tego, co było niespodzianką w poprzednim okresie taryfowym. Pierwszy rok wzrost będzie więc do 4,5 procent, w drugim i trzecim w granicach 2 do 3 proc. - powiedział cytowany przez radio RDN Tadeusz Rzepecki.

Konieczność podwyżek spółka tłumaczy wzrostami cen energii, opłat za pobór wody i pensji minimalnej. Nowe stawki mają obwiązywać od 18 maja.

 

Komentarze...