Dramatyczna sytuacja starszego małżeństwa. Nie mieli opału i ogrzewali się parą z garnka
access_time 2021-02-15 12:58:00
Dzielnicowi ze Szczucina pomogli małżeństwu staruszków, którzy nie mieli opału, a do ogrzewania wykorzystywali parę z garnka podgrzewanego elektrycznie. Temperatura w ich domu oscylowała poniżej 0 stopni Celsjusza.

W piątek, 12 lutego, mł.asp. Łukasz Liguz oraz asp. Krzysztof Słowik podczas służby odwiedzali samotnie mieszkających seniorów. - W ostatnich dniach znacznie obniżyła się temperatura. Opady śniegu, chłód oraz panująca pandemia stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia osób w podeszłym wieku, schorowanych i pozbawionych opieki. Dzielnicowi to policjanci, którzy mają stały kontakt z mieszkańcami swoich rejonów. Znają adresy, pod którymi zamieszkują osoby starsze, niejednokrotnie samotne. Seniorzy mieszkający na terenach oddalonych od miasta często pozbawieni są pomocy dlatego dzielnicowi odwiedzają ich w ramach obchodu swego rejonu - tłumaczy asp. Ewelina Fiszbain, rzecznik prasowy dąbrowskiej policji.

Sytuacja jaką policjanci zastali w domu małżeństwa 78-latków z terenu gminy Szczucin była dramatyczna. Staruszkom do ogrzewania służyła para z garnka podgrzewanego elektrycznie, nie mieli opału i byli wyziębieni. Na zewnątrz było minus 14 stopni, a temperatura panująca w ich domu oscylowała poniżej 0.

Dzielnicowi zawiadomili służby medyczne i lokalne władze. Dzięki wsparciu burmistrza Szczucina w parę godzin zorganizowali niezbędny opał. Pracownicy gospodarczy z urzędu gminy wnieśli opał do komórki na węgiel, a mundurowi w międzyczasie narąbali drewna i rozpalili w piecu. - O trudnej sytuacji seniorów policjanci powiadomili też pracowników opieki społecznej. Teraz dla 78-latków zima będzie lżejsza - zapewnia rzecznik.

Fot. KPP Dąbrowa Tarnowska

Komentarze...