Tarnowscy drogowcy przedstawili tegoroczne plany inwestycyjne
access_time 2021-02-09 08:52:00
Kontynuacja przebudowy ulicy Lwowskiej (wszystkie trzy etapy), rozbudowa węzłów komunikacyjnych i dróg dojazdowych w rejonie dawnego „Owintaru”, modernizacja ulic Nowy Świat, przebudowa ul. Równoległej oraz ulic: Warsztatowej, Romanowicza a także integracja transportu publicznego - to najważniejsze i najkosztowniejsze inwestycje drogowe w tym roku w Tarnowie.

Zgodnie z planami Zarządu Dróg i Komunikacji w Tanowie, do jesieni powinien być gotowy pierwszy etap przebudowy Lwowskiej – realizowany właśnie odcinek od potoku Małochlebówka do wjazdu do Szpitala Wojewódzkiego. Jak zapewniają drogowcy, w zaawansowanej fazie projektowej znajdują się równocześnie dwa kolejne etapy tej inwestycji – tak by w efekcie zmodernizowany został cały ciąg – od ul. Orkana do granicy miasta w kierunku wschodnim.

W mieście powstaną też dwa nowe ronda. Pierwsze w rejonie „Owintaru”, na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej, Narutowicza i Sikorskiego, przy czym przebudowane zostaną również ulice do niego prowadzące. Kolejnym elementem ma być budowa drugiego ronda – u zbiegu ulic Narutowicza i Bandrowskiego. Modernizacja obejmie także ulicę Sikorskiego – a także ul. Szkotnik do Szujskiego. Z kolei przy ulicy Krakowskiej, w sąsiedztwie tzw. plant kolejowych zostanie wybudowany nowy węzeł przesiadkowy.

Realizowane będą też, rozpoczęte pod koniec ubiegłego roku, remonty ulic Warsztatowej i Romanowicza. - Oprócz tych inwestycji zamierzamy także realizować wiele działań zmierzających do poprawy estetyki miasta i komfortu mieszkańców - mówi Artur Michałek, dyrektor ZDiK. - Jak zawsze, istotnym elementem naszej pracy będzie planowanie i projektowanie zadań, które zrealizujemy w przyszłości. Wiele działań zaplanowano na tarnowskiej starówce – zarówno na samym rynku, jak i w Pasażu Tertilla, a także na ulicach wokół najważniejszego miejskiego placu – tzn. ul. Zakątnej, Wekslarskiej, Franciszkańskiej czy ul. Batorego – gdzie przewiduje się remont nawierzchni i poprawę standardów technicznych oraz aspektów estetycznych.

ZDiK zamierza też zrewitalizować ulicę Wałową. Popularny deptak ma stać się zielonym, przyjaznym i wygodnym miejscem spotkań za sprawą nowej koncepcji i trzech parkletow, które powstaną w ramach budżetu obywatelskiego. Podobne działania będą prowadzone również na ulicach i placach znajdujących się w jego sąsiedztwie. Zazielenią się okolice wiat autobusowych i pasażerowie będą mogli oczekiwać na miejskie autobusy na przystankach, wokół których będą rosły pnącza i kwiaty.

Przygotowywane są także dokumentacje projektowe przebudowy ulic Błonie, Ablewicza i Niedojadły oraz projekty nowych ścieżek rowerowych.

- Oczywiście będziemy także prowadzili wiele mniejszych inwestycji, dotyczących modernizacji ulic i przebudowy chodników czy też montażu oświetlenia w wielu miejscach w mieście – zapewnia dyrektor  Michałek.

Komentarze...