Rodziców nie stać było na komputer, więc 13-latek uczył się online przez... telefon. Interweniował dzielnicowy
access_time 2021-01-21 09:44:00
Zdalne nauczanie trwa w najlepsze, choć nie u wszystkich zdaje egzamin. Dzielnicowy Tomasz Tchoń interweniował u jednej z rodzin, w której 13-latek z braku dostępu do komputera, musiał uczyć się zdalnie przez telefon.

- Aspirant sztabowy Tomasz Tchoń z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód to doświadczony dzielnicowy z wieloletnim stażem, który na co dzień pełni służbę w dzielnicy Mościce. Pod swoją opieką ma wiele rodzin, w tym rodzinę pani Wioli, mamy trojga dzieci. Podczas jednej z wizyt w domu kobiety, dzielnicowy zauważył, że jej 13-letni syn uczestniczy w zajęciach lekcyjnych, używając do tego celu telefonu komórkowego - relacjonuje asp. sztab. Olga Lesińska-Żabińska z tarnowskiej policji. - Chłopiec był do tego zmuszony, bo rodzina nie mogła sobie pozwolić na zakup dla niego dodatkowego komputera.

Nauka online przez smarfona przysparzała mu jednak sporo problemów, bo nie zawsze był w stanie usłyszeć i zobaczyć wszystkie treści przekazywane przez nauczycieli. Policjantowi zrobiło się żal chłopca i postanowił zareagować. Skontaktował się z dyrekcją szkoły, która jak się okazało, o trudnej sytuacji w rodzinie ucznia nie miała pojęcia. Dopiero dzięki interwencji dzielnicowego szkoła zaoferowała wsparcie w postaci laptopa, dzięki czemu 13-latek może się już uczyć w komfortowych warunkach.

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A