Prezenty dla pierwszych dzieci urodzonych w tym roku w powiatach tarnowskim i dąbrowskim
access_time 2021-01-04 14:54:00
Miłosz i Julia Maria – to pierwsze dzieci, które przyszły na świat w powiatach tarnowskim i dąbrowskim. W poniedziałek z gratulacjami, a także z „wyprawką” od władz Centrum Zdrowia Tuchów dla rodziców i maluchów przyszli ordynatorzy oddziałów ginekologiczno-położniczych w towarzystwie pielęgniarek oddziałowych.

W powiecie tarnowskim pierwsze dziecko urodziło się w Szpitalu Rodzinnym w Tuchowie o godzinie 7.35 rano. Natomiast w powiecie dąbrowskim pierwszy poród zakończył się o godzinie 11:15. W obu przypadkach do rozwiązania doszło przez cesarskie cięcie.    

W tuchowskiej porodówce przyszedł na świat Miłosz – pierwsze dziecko pani Magdaleny z Dęborzyna na Podkarpaciu. Chłopiec ważący 3 200 g otrzymał 9 punktów w skali Apgar. W Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska pierwsza przyszła na świat dziewczynka. To drugie dziecko pani Magdaleny z Woli Rzędzińskiej. Julia Maria po urodzeniu ważyła 3000 gram i miała 51 centymetrów.

Rodzice dzieci otrzymali dziś podarunki od zarządu Centrum Zdrowia Tuchów. Bony podarunkowe do sklepu z akcesoriami dla dzieci i niemowląt, kwiaty i certyfikaty gratulacyjne przekazali ordynatorzy oddziałów ginekologiczno-położniczych w towarzystwie pielęgniarek oddziałowych.

Fot. Archiwum CZT

Komentarze...