„Amerykańska żołnierka” oszukała tarnowianina na blisko 10 tysięcy euro
access_time 2020-12-17 08:31:00
W kontaktach z osobami poznanymi w internecie warto zachować szczególną ostrożność. Przekonał się o tym 40-letni tarnowianin. Kobieta poznana na portalu społecznościowym wyłudziła od niego prawie 10 tysięcy euro.

Na jednym z portali społecznościowych 40-letni mieszkaniec Tarnowa poznał kobietę, która podawała się za zawodowego żołnierza wojsk amerykańskich stacjonujących w Europie. Znajomość internetowa trwała jednak do czasu, gdy w grę weszły pieniądze. Kobieta zaproponowała tarnowianinowi, że prześle na jego konto pokaźną sumę pieniędzy, ale przelew będzie uzależniony od podatku, który musi on zapłacić i wyniesie on dokładnie 9850 euro. Mężczyzna uwierzył, że intencje nieznajomej są szczere i przelał na jej konto wskazaną kwotę. Kontakt z nieznajomą urwał się zaraz po wpłacie pieniędzy.

- Teraz sprawą zajmują się tarnowscy policjanci. Przestępstwo to jest penalizowane w artykule 286 kodeksu karnego i zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności. Nam pozostaje apel o zachowanie spokoju i zdrowego rozsądku przy transakcjach finansowych. Nie dajmy się omamić szybkim bogactwem - apeluje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A