Kierowca lexusa wjechał pod tira, bo zapatrzył się na wyświetlacz
access_time 2020-12-15 10:16:00
Wyglądało groźnie i mogło skończyć się tragicznie. O dużym szczęściu może mówić 19-letni kierowca lexusa, który wczoraj wieczorem wjechał w tył ciężarówki. Młody mieszkaniec Krakowa zamiast obserwować drogę, zapatrzył się na samochodowy wyświetlacz. Nowy lexus po spotkaniu z naczepą tira nadaje się jedynie do kasacji.

W poniedziałek wieczorem tuż za węzłem Brzesko, na 496 km autostrady w Mokrzyskach, 19-letni kierowca lexusa wjechał w tył ciężarówki, wbijając się w naczepę przewożącą ponad 20 ton kleju. W samochodzie podróżowały łącznie trzy osoby. - Kierowca i pasażer siedzący z przodu praktycznie nie ucierpieli. Pasażer siedzący z tyłu został zabrany do brzeskiego szpitala, gdzie lekarze stwierdzili złamanie mostka oraz ogólne potłuczenia. Przyczyną wypadku, jak się okazało w rozmowie z kierowcą, była fascynacja wyświetlaczem lexusa i informacjami o aktualnym spalaniu pojazdu - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

W momencie uderzenia licznik lexusa zatrzymał się na 145 km/h. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Postępowanie w sprawie prowadzi komenda policji w Brzesku.

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A