Magistrat zamierza przebudować układ komunikacyjny w centrum miasta. Na początek powstanie stałe rondo na ul. Krakowskiej
access_time 2020-12-10 05:06:00
Magistraccy urzędnicy przygotowują się do przebudowy układu komunikacyjnego w centrum miasta. W miejscu ronda tymczasowego na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i Narutowicza powstanie stałe. Budowa kolejnego jest planowana na skrzyżowaniu ulic Narutowicza i Bandrowskiego. Na pierwszy etap inwestycji miasto otrzymało dofinansowanie z Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Na przygotowanie całej dokumentacji przebudowy i wykonanie pierwszego jej etapu Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie otrzymał już 9,5 miliona złotych z Funduszu Inwestycji Lokalnych. - Zakres planowanych prac jest bardzo poważny. W efekcie obejmie odcinek od Bandrowskiego na południu do Szujskiego na północy oraz Krakowską od Krasińskiego do węzła przesiadkowego – mówi Artur Michałek, dyrektor ZdiK. – Będziemy je wykonywali etapami. Jest to podyktowane zarówno kwestiami technicznymi, jak i finansowymi. 

Pierwszy etap obejmuje budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i Narutowicza i przebudowę sąsiadujących z nim ulic. Rondo będzie dwupasmowe. Wykonane zostaną też tzw. buspasy, które mają maksymalnie upłynnić przejazdy miejskich autobusów oraz busów dojeżdżających tu z całego regionu. W planach urzędników jest też węzeł przesiadkowy. Ma powstać przy ulicy Krakowskiej, w sąsiedztwie plant, w miejscu obecnych przystanków. Ma on być wyposażony w nowoczesne wiaty i tablice informacyjne (element Inteligentnego Systemu Transportowego), na których wyświetlane będą informacje o kursach autobusów, korzystających z węzła, a także pociągów odjeżdżających z tarnowskiego dworca PKP. Kolejne stałe rondo ma zostać zbudowane w najbliższych latach na skrzyżowaniu ulic Narutowicza i Bandrowskiego.

Fot. P. Topolski / archiwum UMT

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A