Kierowca lexusa potrącił pieszego na pasach. Mężczyzna ma złamany kręgosłup, miednicę i uraz głowy
access_time 2020-12-09 11:52:00
Do poważnego wypadku doszło dziś rano w Tuchowie. 68-letni kierowca lexusa potrącił przechodzącego przez pasy 62-latka. Mężczyzna z ciężkimi obrażeniami został przewieziony do szpitala.

- Po skończonej nocnej pracy 62-letni mężczyzna wracał do domu. Przechodził przez przejście dla pieszych, by dotrzeć do przystanku autobusowego; było przed godziną siódmą. Gdy był w połowie drogi, nagle z jego prawej strony nadjechał biały lexus i nie zwalniając uderzył w mężczyznę. Ten został odrzucony na przeciwległy pas ruchu - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek.

Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, straż pożarną i policję. Droga wojewódzka 977 była całkowicie zablokowania. Policjanci zorganizowali objazd drogami lokalnymi tylko dla samochodów osobowych, kierowcy ciężarówek utknęli w korku do godziny 9, czyli do momentu zakończenia wszystkich czynności związanych z wypadkiem.

Poszkodowany został przetransportowany do szpitala, gdzie lekarze diagnozują jego obrażenia. Ze wstępnych informacji wynika, że mężczyzna ma złamany kręgosłup, miednicę oraz uraz głowy. Lekarze określili te obrażenia jako niezagrażające jego życiu. Kierowca lexusa to 68-latek z powiatu tarnowskiego. Był trzeźwy. Twierdzi, nie zauważył pieszego.

Szczegółowe okoliczności wypadku wyjaśniają tarnowscy policjanci.

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A