Dzielni bracia odznaczeni. Patryk i Dawid z medalami "Młody Bohater"
access_time 2020-12-09 11:25:00
Wykazali się ogromną przytomnością umysłu, dzięki czemu uratowali życie swojej mamy. Dwaj bracia 10-letni Patryk i 9-letni Dawid z miejscowości Kowalowa, zostali wyróżnieni medalami "Młody Bohater".

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński odznaczył Patryka i Dawida medalem „Młody Bohater” w uznaniu bohaterskiej postawy w obliczu niebezpiecznej sytuacji. Sytuacja miała miejsce 24 czerwca tego roku w miejscowości Kowalowa. - Dzieci będące same z mamą zauważyły, że ich mama nie daje oznak życia. Starszy chłopczyk zadzwonił na numer alarmowy 112 i wezwał pogotowie, a następnie poinformowali o zaistniałej sytuacji sąsiadów i tatę, który już był w pracy. Na miejsce zdarzenia przybyła karetka, służby medyczne udzieliły niezbędnej pomocy młodej mamie - mówi Paweł Augustyn, burmistrz Ryglic.

Z powodu trwającej epidemii chłopcy nie mogli odebrać medali osobiście. Zostały im one przesłane wraz z listem gratulacyjnym oraz z upominkiem w postaci elektronicznych zegarków. Odznaczenia i nagrody w imieniu ministra MSWiA, wręczył im w Szkole Podstawowej w Joninach burmistrz Paweł Augustyn.

- Cieszę się , że minister docenił odwagę chłopców oraz ich bohaterską postawę. W imieniu całej społeczności gminy Ryglice gratuluję i dziękuję młodym bohaterom, ponieważ jest to jeden z pierwszych takich czynów, który został wyróżniony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w gminie Ryglice - podkreślił burmistrz.

Fot. Archiwum gminy Ryglice

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A