Można się już ślizgać na lodowisku przy Wojska Polskiego
access_time 2020-12-09 09:09:00
Można już korzystać z lodowiska przy ulicy Wojska Polskiego. TOSiR szykował się do uruchomienia ślizgawki już w sobotę, 5 grudnia. Plany pokrzyżowała jednak pogoda. Zbyt wysoka temperatura uniemożliwiła odpowiednie zmrożenie tafli.

Lodowisko czynne jest w godz. od 10 do 21. Zgodnie z wytycznymi jedna osoba może przypadać na 10 m na 10 m kw. powierzchni, a to oznacza, że jednocześnie na obiekcie może przebywać 80 osób. W przestrzeniach poza taflą lodowiska, a więc przy kasie, w wypożyczalni łyżew czy w trakcie oczekiwania na wejście obowiązuje zasłanianie ust i nosa, natomiast na lodzie można już jeździć bez maseczki.

Ceny biletów za korzystanie z obiektu nie uległy zmianie – obowiązują ubiegłoroczne stawki. Koszt jednej tercji to 5,50 zł za bilet ulgowy, w przypadku normalnego 8 zł. Niższe opłaty przygotowano dla posiadaczy Karty Tarnowskiej Rodziny, za 45 minut zapłacimy 3,50 zł, Karty Tarnowskiego Seniora oraz Tarnowskiej Karty Miejskiej w wersji Premium  - 4,50 zł. W tym roku za wypożyczenie łyżew zapłacimy 5 zł, a za ich ostrzenie 4 złote.

Obiekt przy ul. Wojska Polskiego to jedyne działające w mieście lodowisko. Mościcka ślizgawka w tym sezonie będzie nieczynna z powodu przekształcenia znajdującej się w jej pobliżu Areny Jaskółki Tarnów na polowy szpital dla chorych na Covid-19.

Fot. Mateusz Niemczura

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A