Policja przerwała nielegalną imprezę. Na osiemnastce bawiło się 13 osób
access_time 2020-12-08 12:08:00
Policjanci przerwali imprezę urodzinową, na której pomimo obowiązującego stanu epidemii hucznie bawiło się 13 osób. Za naruszenie rządowych restrykcji grożą im teraz surowe kary.

W sobotę w godzinach wieczornych dyżurny tarnowskiej komendy otrzymał anonimową informację o głośnej muzyce dobiegającej z szatni jednego z klubów piłkarskich z terenu gminy Żabno. Na miejsce został wysłany patrol policji. - Policjanci, gdy podjeżdżali w rejon budynku klubowego, już z daleka słyszeli głośną muzykę. Budynek był nieoświetlony, a przed nim stało kilka młodych osób. Gdy policjanci podeszli, wyszła również pani, która oświadczyła, że w budynku jest organizowana „osiemnastka” jej córki, a w środku znajduje się kilka osób z rodziny - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Okazało się jednak, że w budynku przy głośnej muzyce bawiło się nie kilka, a kilkanaście osób - Okna były zasłonięte kocami, tak aby nie wychodziło na zewnątrz światło. Policjanci podjęli interwencję w związku z gromadzeniem się osób w dobie pandemii. Nie obyło się oczywiście bez złośliwych uwag i obelg wobec policjantów, którzy konsekwentnie wykonywali swoje czynności służbowe - dodaje rzecznik.

Po interwencji policji, impreza została zakończona. Łącznie wylegitymowano 13 osób. - Policjanci sporządzili notatkę, która została skierowana do wydziału prewencji tarnowskiej komendy. Gospodarz oraz osoby, które uczestniczyły w tej biesiadzie, muszą się liczyć z postępowaniem w sprawie o wykroczenie, mandatowym lub sądowym, zwłaszcza jeśli doszło do naruszenia przepisu kodeksu wykroczeń zawartego w art. 116 par. 1. Kwota takiego mandatu może sięgnąć nawet kwoty 1000 złotych - tłumaczy policjant.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A