Nie żyje Zbigniew Jurkiewicz, burmistrz Ciężkowic
access_time 2020-12-06 23:15:00
Zmarł Zbigniew Jurkiewcz, burmistrz Ciężkowic i były Prezes Tarnowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Od kilku tygodni przebywał w szpitalu z powodu Covid-19. Miał 65 lat.

Zbigniew Jurkiewcz urodził się w 1955 roku. Burmistrzem Ciężkowic był od 2010 roku. Wcześniej pełnił funkcję radnego, był też m.in. dyrektorem przedsiębiorstwa gospodarki komunalnej, prezesem Tarnowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, a niegdyś piłkarzem Błękitnych Tarnów.

W mediach społecznościowych żegnają go przyjaciele i koledzy samorządowcy, którzy wspominają go jako kompetentnego, skutecznego gospodarza i dobrego, życzliwego człowieka.

- Zmarł Zbigniew Jurkiewicz. Burmistrz Ciężkowic, dobry gospodarz i wizjoner. Pragnął z Ciężkowic uczynić uzdrowisko. Był blisko tego ambitnego celu. Covid brutalnie przerwał działalność tego wartościowego samorządowca ziemi tarnowskiej. Będzie nam Go bardzo brakowało. R.I.P. - napisał prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.

Zmarłego burmistrza wspomina również Grzegorz Gotfryd - Szanowny Panie Burmistrzu, Drogi Zbysiu, trudno dobrać słowa, by wypowiedzieć najprostsze pożegnanie. Wciąż nie mogę uwierzyć, że ta informacja jest prawdziwa. To wszystko dzieje nie tak, jak byśmy tego pragnęli... Dziękuje Ci za kilka lat dobrej współpracy w Tarnowskim Okręgowym Związku Piłki Nożnej w Tarnowie. Dziękuję za Twoją życzliwość i uprzejmość, jako kolegi samorządowca. Miałeś tyle pięknych planów rozwoju Ciężkowic... One wszystkie na pewno się spełnią tak, jak marzyłeś. Wieczne odpoczywanie racz Ci dać Panie... Niech sam Chrystus będzie Ci nagrodą wieczną! Odpoczywaj w pokoju! Do zobaczenia! Dzieli nas tylko czas - napisał na swoim profilu FB wójt Szerzyn.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A