Zmiany w zarządzie i prezydium sejmiku województwa. Edwarda Czesaka zastąpiła była asystentka Beaty Szydło
access_time 2020-12-04 04:35:00
Iwona Gibas została nowym członkiem zarządu województwa małopolskiego, zastępując na tym stanowisku Edwarda Czesaka.

Jak już informowaliśmy, 10 listopada, podczas zdalnych obrad sejmiku niespodziewaną rezygnację z funkcji członka zarządu województwa złożył Edward Czesak. Jako oficjalny powód podał sprawy rodzinne. Podczas czwartkowej (3.12) sesji głosami 29 radnych (pięciu było przeciw, trzech wstrzymało się od głosu), została wybrana dotychczasowa wiceprzewodnicząca SWM Iwona Gibas. 55-letnia Gibas przez 15 lat była dyrektorem biura poselskiego byłej premier Beaty Szydło. Tak jak ona, mieszka w Brzeszczach. Od lat jest zaangażowana w działalność samorządową na terenie Małopolski Zachodniej. W latach 2014-2018 była wiceprzewodniczącą rady powiatu w Oświęcimiu. Pracuje w Nadwiślańskiej Agencji Turystycznej, jako zastępca dyrektora trzygwiazdkowego hotelu NAT w Ustroniu. Jest absolwentką Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

- Iwona Gibas jest ambitną, pracowitą, kreatywną, dyspozycyjną i pogodną osobą, a co dla mnie najważniejsze godną zaufania. Wszystkie wymienione zalety spowodowały zaproszenie jej do pracy w Zarządzie Województwa Małopolskiego - wyjaśnił zgłoszenie kandydatury marszałek Witold Kozłowski.

Nowym wiceprzewodniczącym sejmiku w miejsce Gibas został Wojciech Skruch - ekonomista i prawnik, prezes spółki komunalnej Dorzecze Białej w Tuchowie, radny województwa od dwóch kadencji, wcześniej przez trzy kadencje rady powiatu tarnowskiego. Od 2018 roku jest szefem komisji budżetu, mienia i finansów. Zasiada też w komisji ochrony środowiska i bezpieczeństwa publicznego, przewodniczy komitetowi audytu. Ma 46 lat. – Wojciech Skruch jest samorządowcem z krwi i kości. Dobrym fachowcem i kolegą, niezwykle rzetelny. Potrafi rozmawiać z każdym ponad podziałami – przestawił sylwetkę nowego wiceprzewodniczącego sejmiku radny Wojciech Grzeszek.

Fot. Archiwum UMWM

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A