Maciej Gładysz mistrzem prestiżowej serii WSK Open Cup
access_time 2020-12-01 10:37:00
Maciej Gładysz stanął na podium klasyfikacji generalnej prestiżowych, dwurundowych zawodów kartingowych serii WSK Open Cup. Było to pierwsze w tych zawodach zwycięstwo reprezentanta Polski od czasu startów w WSK mistrza świata z 2015 roku, Karola Basza.

Zawody kartingowe serii WSK Open Cupw rozegrane zostały w dniach 24-39 listopada we włoskiej Adrii. Maciej Gładysz zakończył zmagania na 1 miejscu w klasyfikacji generalnej. - Na tak spektakularny wynik czekaliśmy od kilku sezonów, bowiem od czasów startów w WSK polskiego mistrza świata Karola Basza, żadnemu z polskich zawodników nie udało się zwyciężyć w tym cyklu prestiżowej serii WSK - zauważa Rafał Kiwior, prezes TTSK K-TEAM Tarnów.

W pierwszej sesji kwalifikacyjnej rundy pierwszej Maciej zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i z czasem 54.501 s wywalczył pole position dla grupy C. W drugiej sesji kwalifikacyjnej w rundzie drugiej zdobył pole position w klasyfikacji generalnej z najlepszym czasem w swojej kategorii Mini 60 (54.302 s).

W pierwszych dwóch wyścigach kwalifikacyjnych zawodnik TTSK K-Team zakończył zmagania kolejno na pozycjach P3 i P4, w następnych na pozycjach P7 i P2. Pozwoliło mu to na start w prefinale z trzeciej pozycji. W kolejnych wyścigach kwalifikacyjnych mijał metę na P1, P2, P2, P4. W prefinale pierwszym pomimo trudnego startu, wygrał wyścig dzięki udanemu manewrowi na ostatnim okrążeniu. Drugi prefinał ukończył na P2 po zaciętej walce. - W pierwszym wyścigu finałowym walka była naprawdę zacięta, szczególnie na ostatnich okrążeniach, ale Maciej wygrał z najszybszym czasem okrążenia. W drugim wyścigu nie było również łatwo, ale piąte miejsce wystarczyło, aby zapewnić sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej - mówi Rafał Kiwior.

To już kolejne duże zwycięstwo utalentowanego tarnowskiego zawodnika kartingowego, który od trzech lat nieprzerwanie jest mistrzem Polski w kartingu w swojej kategorii wiekowej. 12-latek ma też na swoim koncie międzynarodowe sukcesy. Przypomnijmy, kilka tygodni temu Maciej jako trzeci Polak w historii stanął na podium prestiżowych zawodów Trofeo Andrea Margutti.