70-letni kierowca volkswagena był tak pijany, że nie potrafił utrzymać się na swoim pasie ruchu
access_time 2020-11-19 09:36:00
Brak rozsądku i upojenie alkoholowe doprowadziły do groźnej sytuacji w Szczucinie. 70-letni kierowca volkswagena nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy i co chwilę zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu. W pewnym momencie spowodował kolizję i... pojechał dalej. Okazało się, że miał 1,75 promila alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło we wtorek. Oficer dyżurny dąbrowskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące kolizji drogowej na ul. Batalionów Chłopskich w Szczucinie. - Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierujący volkswagenem najprawdopodobniej znajduje się pod wpływem alkoholu – poruszał się częściowo nie swoim pasem ruchu i uderzył w bok jego pojazdu, po czym odjechał z miejsca. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia dzięki zapamiętaniu przez poszkodowanego wielu szczegółów, w tym numeru rejestracyjnego volkswagena natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy kolizji - mówi asp. Ewelina Fiszbain, rzecznik prasowy dąbrowskiej policji.

Funkcjonariusze zauważyli poszukiwany samochód na terenie jednej z posesji w Szczucinie. Volkswagen nosił wyraźne ślady kolizji. W pobliżu auta znajdował się też jego kierowca, którym się okazał 70-latek. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w swoim organizmie 1,75 promila alkoholu. Sprawa pijackiej przejażdżki znajdzie swój finał w sądzie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do 2 lat więzienia. 70-latek odpowie także za spowodowanie kolizji. Za szkody w pojeździe poszkodowanego zapłaci co prawda ubezpieczyciel, ale z uwagi na stan upojenia i ucieczkę z miejsca zdarzenia 70-latek będzie musiał zwrócić pieniądze firmie ubezpieczeniowej (regres ubezpieczeniowy).

Komentarze...