Maciej Gładysz na podium w Trofeo Margutti. Jako trzeci Polak w historii!
access_time 2020-11-18 12:06:00
Podczas ostatniego weekendu na torze 7 Laghi Kart we włoskim Castelletto odbyła się 31. już edycja prestiżowych zawodów Trofeo Andrea Margutti. Duży sukces zanotował w nich zawodnik TTSK K-Team, Maciej Gładysz, kończąc zmagania w kategorii Mini 60 na trzeciej pozycji.

Trofeo Andrea Margutti to jedne z najstarszych i najbardziej prestiżowych międzynarodowych zawodów kartingowych. Upamiętniają one pamięć niespełna 15-letniego Andrea Marguttiego, który w 1989 roku zginął tragicznie podczas zawodów Trofeo della Industrie rozgrywanych na włoskim torze Parma. W dotychczasowej historii tych zawodów na podium stawało tylko dwóch Polaków. W 1999 roku zwyciężył w nich Robert Kubica (pokonując m.in. Lewisa Hamiltona i Nico Rosberga), w ubiegłym roku drugie miejsce zajął natomiast David Liwiński.

Debiutujący w tej imprezie Maciej Gładysz w sesji kwalifikacyjnej uzyskał drugi czas okrążenia, do zdobywcy pole position tracąc zaledwie cztery tysięczne sekundy. W wyścigach kwalifikacyjnych dwukrotnie był drugi, a raz dziesiąty. W prefinale udało mu się awansować o trzy pozycje w porównaniu ze startem i do mety przyjechał jako piąty. Podczas finału wyprzedził natomiast kolejnych dwóch rywali – uzyskując najlepszy czas okrążenia – i sklasyfikowany został na trzecim miejscu.