Obchody Święta Niepodległości będą skromniejsze
access_time 2020-11-10 04:00:00
Tegoroczne Święto Niepodległości mieszkańcy Tarnowa będą obchodzić bardzo skromnie. Nie będzie tradycyjnego śpiewania pod teatrem im. Ludwika Solskiego, nie dojdą także do skutku wszystkie wydarzenia, które co roku organizowała Rada Osiedla Mościce, takie jak inscenizacje historyczne czy uroczystości przy cmentarzu.

W środę, 11 listopada, w Tarnowie o godzinie 15 w bazylice katedralnej odbędzie się uroczysta msza święta, następnie władze miasta złożą symboliczne kwiaty i znicze pod Grobem Nieznanego Żołnierza oraz pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

Przy ul. Krakowskiej i Mickiewicza zostały rozwieszone patriotyczne iluminacje. Miasto zachęca też mieszkańców, by w dniu 11 listopada zawiesili w swoich domach i na samochodach biało-czerwone flagi.

Dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości, 10 i 11 listopada Centrum Sztuki Mościce po zmroku zostanie podświetlone na biało-czerwono. Zamiast zaplanowanego koncertu patriotycznego z publicznością, posłuchać go będzie można w formie online. Koncert Smyczkowy Filharmonii Krakowskiej zostanie wyemitowany na stronie internetowej CSM. Więcej informacji o wydarzeniu tutaj.

Fot. P. Topolski / archiwum UMT

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A