Pracę brzeskiego szpitala wspierają żołnierze
access_time 2020-11-09 13:29:00
Brzeski szpital w walce z Covid-19 wspierają mundurowi. Do placówki zostali oddelegowani dwaj żołnierze z Jednostki Wojskowej w Sieradzu i Krakowie, którzy od zeszłego tygodnia pomagają w pracy mobilnego punktu pobrań.

Żołnierze po przeszkoleniu przejęli na siebie obsługę mobilnego punktu pobrań. Dzięki ich pomocy, personel szpitala mógł wrócić na swoje dotychczasowe stanowiska przy udzielaniu świadczeń w szpitalu.

Mobilny Punkt Pobrań mieści się w zielonym namiocie przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym tuż obok lądowiska. Jest czynny przez siedem dni w tygodniu. Dziennie pobierane jest tu około 120 wymazów. Z badania w kierunku SARS-CoV-2 mogą skorzystać pacjenci kierowani do badania przez lekarza POZ, pacjenci kierowani przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, pracownicy sezonowi, kierowani przez KRUS oraz pacjenci komercyjni.

Warto pamiętać, że w mobilnym punkcie pobierany jest jedynie materiał do badania wykrywającego obecność wirusa SARS-CoV-2. Wyniki badania są dostępne na Internetowym Koncie Pacjenta.

Fot. Archiwum SPZOZ w Brzesku

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A