Porodówka w tuchowskim szpitalu znów działa
access_time 2020-11-06 11:17:00
W Szpitalu Rodzinnym Centrum Zdrowia Tuchów znów można rodzić. Ponadtygodniowy przestój związany był z wykryciem wśród personelu koronawirusa.

W czwartek wznowiono zawieszone świadczenia Porodówki Nowej Generacji w Tuchowie. Jak informuje szpital, udało się opanować problemy kadrowe i wznowiono przyjęcia pacjentek.

Oddział położniczy wstrzymał przyjmowanie pacjentek 26 października. Powodem było wykrycie koronawirusa wśród członków personelu i związana z tym konieczność skierowania części pracowników na kwarantannę.

Tuchowski Oddział Ginekologiczno-Położniczy CZT może się pochwalić najwyższymi opiniami w zakresie zadowolenia z opieki i kontaktu z dzieckiem po narodzinach - wynika z ostatnich zewnętrznych badań satysfakcji, realizowanych przez fundację Rodzić po Ludzku. - Zdecydowana większość, bo ponad 90 proc. pań, wybiera tutejszą Porodówkę Nowej Generacji ze względu na rekomendację lekarza prowadzącego ciążę - informuje placówka. - Znaczący wpływ na tę decyzję mają także opinia o oddziale i warunki lokalowo-sanitarne. Rośnie liczba pacjentek, które informacje o warunkach porodu czerpią od znajomych i od rodziny oraz z mediów społecznościowych. Mocną stroną tuchowskiej porodówki pozostaje indywidualne podejście do każdej z pacjentek czyli podmiotowość i życzliwość personelu. Zdecydowana większość pań deklaruje też, że ponownie wybrałyby Tuchów na miejsce porodu.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A