Nieuczciwy 40-latek odpowie za przywłaszczenie ponad 4 tys. gier planszowych
access_time 2020-11-05 10:49:00
40-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego przywłaszczył sobie należące do kolegi gry planszowe o wartości ponad 30 tysięcy złotych. Teraz odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W połowie października do komisariatu Tarnów-Centrum wpłynęła informacja o kradzieży gier planszowych wartych ponad 30 tysięcy złotych. Według zgłoszenia kolekcjoner gier powierzył swojemu znajomemu na przechowanie ponad 4 tysiące planszówek. - Przeszukanie w miejscu jego zamieszkania jednak nie przyniosło żądanego skutku. Mężczyzna nie miał żadnej gry w swoich zabudowaniach, dodatkowo początkowo pokrętnie tłumaczył się z ich przechowywania. Umiejętnie prowadzone rozmowy z zatrzymanym odsłoniły kulisy, jak się okazało przywłaszczenia powierzonego mienia. Na jaw wyszło, że 40-letni mężczyzna sprzedał gry, bo brakowało mu gotówki - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji. 

Policjantom udało się odzyskać większość sprzedanych gier, które wróciły do prawowitego właściciela. Mieszkaniec powiatu tarnowskiego usłyszał zarzut przywłaszczenia mienia powierzonego (czyn z art. 284 par. 2 kodeksu karnego). Grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. KMP w Tarnowie

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A