36-latek powiesił się na oczach policjantów. Uratowali go w ostatniej chwili
access_time 2020-11-04 13:26:00
36-letni mieszkaniec gminy Gnojnik próbował popełnić samobójstwo. Policjanci w ostatniej chwili odcięli sznur, ratując mu życie.

Do dramatycznego zdarzenia doszło we wtorkowy wieczór, 3 listopada. Dyżurny brzeskiej policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że 36-letni mieszkaniec gminy Gnojnik zamierza odebrać sobie życie. We wskazane miejsce natychmiast zostali wysłani policjanci. - W stodole na poddaszu na betonowym przęśle zauważyli mężczyznę, który na szyi miał założoną pętlę. Mundurowi nie zdążyli nawet nawiązać z nim rozmowy, bo 36-latek na ich oczach podjął próbę samobójczą. Policjanci błyskawicznie dostali się na poddasze i podciągnęli mężczyznę, jednocześnie przecinając sznur zaciśnięty na jego szyi - relacjonuje asp. sztab. Ewelina Buda, rzecznik prasowy brzeskiej policji.

Uratowany 36-latek w rozmowie z policjantami przyznał, że chciał odebrać sobie życie ze względu na problemy osobiste. Patrol wezwał na miejsce karetkę pogotowia ratunkowego. Niedoszły samobójca trafił do szpitala. - Pamiętajmy, aby w chwili kryzysu nie pozostawać samemu z problemem i szukać pomocy u specjalistów. W każdym powiecie znajdują się instytucje, które służą wsparciem i fachową pomocą. Takim wsparciem służą także dzielnicowi, którzy pokierują nas do odpowiedniej placówki - przypomina rzecznik.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A