Fatalny finał internetowej znajomości. Tarnowianin brutalnie pobity i okradziony
access_time 2020-11-04 11:21:00
Koszmarnie zakończyło się dla pewnego tarnowianina spotkanie z dziewczyną poznaną przez internet. 20-latka zwabiła mężczyznę do mieszkania, a następnie wspólnie ze swoim chłopakiem i siostrą dotkliwie go pobiła. Napastnicy skradli mu gotówkę, zegarek i kartę bankomatową. Cała trójka została zatrzymana przez policję. Grozi im od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w czwartkową noc. Do komisariatu policji Tarnów-Centrum przy ul. Narutowicza przybiegł młody tarnowianin. - Pobity i wystraszony mężczyzna krzyczał, że próbowano go zabić. Policjanci uspokoili go, po czym uważnie wsłuchali się w to, co miał im do powiedzenia. Okazało się, że poznał on w internecie 20-latkę, która po kilku dniach znajomości zaprosiła go do mieszkania, które wynajmowała wspólnie ze swoim 18-letnim chłopakiem. W spotkaniu, na którym nie stroniono od alkoholu, brała udział również starsza siostra kobiety. Impreza przebiegała miło do czasu, kiedy biesiadnicy zaczęli grozić gościowi - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

W pewnym momencie 18-latek rzucił się na nowo poznanego mężczyznę. Zaczął go kopać i uderzać metalowym prętem. Wtórowała mu jego dziewczyna, która okładała ofiarę po głowie stylem od miotły. Następnie napastnicy zerwali mu z ręki zegarek, zabrali gotówkę, telefon i kartę bankomatową, przy pomocy której wypłacili z konta 2 tysiące złotych. By wymusić na mężczyźnie podanie kodu PIN, 18-latek przyłożył mu do szyi nóż. Na szczęście tarnowianinowi udało się zbiec z mieszkania.

- Policjanci rozpoczęli obławę i niedługo potem odzyskali zrabowane tarnowianinowi przedmioty, większą część gotówki, a sprawców zatrzymali. Doprowadzili ich także do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, gdzie cała trójka usłyszała zarzuty dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, skutkującego spowodowaniem obrażeń. Czyn ten opisany jest art. 280 par. 2 kodeksu karnego i zagrożony jest karą pozbawienia wolności nie krótszą niż 3 lat - mówi asp. sztab. Paweł Klimek.

18-latek został aresztowany na 3 miesiące, a 20-letnia dziewczyna i jej 25-letnia siostra na 2 miesiące. Postępowanie w sprawie prowadzi policja pod nadzorem prokuratury.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A