Arena Jaskółka Tarnów zamieni się w szpital polowy dla chorych na Covid-19
access_time 2020-11-02 19:39:00
W Arenie Jaskółka Tarnów powstanie tymczasowy szpital polowy. Znajdzie się w nim 200 łóżek dla chorych na Covid-19. Rozpoczęły się już prace przy składaniu nawierzchni hali, a projekt przebudowy ma być gotowy w nocy z poniedziałku na wtorek.

 - W ramach posiadanych kompetencji jako osoba kierująca zarządzaniem kryzysowym w naszym mieście, podjąłem decyzje o udostępnieniu Wojewodzie Małopolskiemu całego obiektu Areny Jaskółka Tarnów pod potrzeby powstającego szpitala tymczasowego. Nadzwyczajna sytuacja epidemiologiczna wymaga od nas zachowań nadzwyczajnych. Zwracam się się z apelem do wszystkich lekarzy, pielęgniarek, ratowników, analityków, techników medycznych oraz wolontariuszy o włączenie się aktywnie w stworzenie tego szpitala. Setki osób już dzisiaj czeka na pomoc  w swoich domach. Nie pozostawmy Ich samych. Jest w nas Solidarność - poinformował w mediach społecznościowych prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Arena Jaskółka Tarnów to druga co do wielkości hala sportowa w Małopolsce. Docelowo w obiekcie znajdzie się ok. 200 łóżek dla osób zakażonych koronawirusem z terenu miasta i powiatu tarnowskiego. Koszty budowy szpitala wziął na siebie PKO Bank Polski.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A