Rząd podjął decyzję. Cmentarze zamknięte na trzy dni
access_time 2020-10-30 16:40:00
W najbliższą sobotę, niedzielę 1 listopada i w poniedziałek zamknięte będą cmentarze - poinformował w piątek premier Mateusz Morawiecki. Nie chcemy doprowadzić do tego, że na cmentarzach i w komunikacji publicznej będzie się gromadzić dużo ludzi - podkreślił.

- Czekaliśmy z podjęciem tej decyzji, sądząc, że liczba zachorowań może spadać - mówił premier Morawiecki na konferencji prasowej. - Szybkie działania wiosną i latem dały nam pewne poczucie bezpieczeństwa i stabilności, ale ta druga fala zmiotła to poczucie. Nie tylko w Polsce, ale też w całej Europie. Ta druga fala jest groźniejsza od pierwszej i trzeba bardzo szybko reagować - podkreślał premier.

Premier zaapelował również do pracodawców, by tam, gdzie jest to możliwe, delegowali pracowników do pracy zdalnej. - Wszyscy pracownicy administracji, którzy nie muszą pracować stacjonarnie, muszą pracować zdalnie. Musimy zerwać łańcuch zakażeń - mówił Morawiecki. Dodał też, że wiele państw w Europie wprowadza lockdown i ograniczenie kontaktów między ludźmi jest konieczne, żeby przerwać transmisję wirusa.

W związku z decyzją rządu o zamknięciu dla mieszkańców cmentarzy w dniach od 31 października do 2 listopada włącznie, Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie odwołuje wszystkie zapowiadane na ten czas dodatkowe kursy autobusów na cmentarze oraz anuluje zapowiadane zmiany w organizacji ruchu w sąsiedztwie tarnowskich cmentarzy w dniach 31 października- 1 listopada.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A