Po czterech latach otwarto przejazd pod wiaduktem na al. Tarnowskich
access_time 2020-10-23 10:42:00
Po czterech latach remontu, w piątek rano otwarto przejazd na al. Tarnowskich. Budowa wiaduktu rozpoczęła się w 2016 roku i miała potrwać dwa lata, przeciągnęła się jednak o kolejne dwa.

Wiadukt przy al. Tarnowskich i droga pod nim jest ostatnią, osiemnastą kolejowo-drogową inwestycją, prowadzoną w Tarnowie w ciągu ostatnich lat przez Polskie Linie Kolejowe. - Dzięki inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych na trasie E30 Kraków-Rzeszów ułatwiła się komunikacja drogowa. Wcześniej obiekt zapewnił już sprawne i bezpieczne podróże koleją przez Tarnów między stolicami Małopolski i Podkarpacia – mówi Dorota Szalacha, rzecznik prasowy PKP PLK.

Aleją Tarnowskich można bezpośrednio dojechać do góry św. Marcina, otwarcie tej części miasta ma usprawnić ruch na ulicy Tuchowskiej przy Starym Cmentarzu, która jest drogą wojewódzką i trasą wylotową na południe. Dzięki tej inwestycji ma poprawić się również odwodnienie pod przejazdem na ul. Gumniskiej, podczas prac przy ul. Torowej zlokalizowano instalację, która ma odwadniać także tamto miejsce. W planach jest także połączenie al. Tarnowskich z ul. Tuchowską, które ma być nowym przebiegiem drogi wojewódzkiej.

Wartość prac PLK w Tarnowie, w ramach modernizacji trasy kolejowej E30 Kraków - Rzeszów, to ponad 400 mln zł. 100 mln zł to wartość przebudowy infrastruktury miejskiej, nie związanej bezpośrednio z ruchem pociągów.

Komentarze...