Publikacje BWA walczą o tytuł Najpiękniejszej Książki Roku
access_time 2020-10-22 12:58:00
Publikacje tarnowskiego Biura Wystaw Artystycznych znalazły się wśród tytułów nominowanych do nagrody w prestiżowym konkursie organizowanym przez Polskie Towarzystwo Przyjaciół Książek.

W ramach tegorocznej, 60 edycji Konkursu Najpiękniejsze Książki, do nagród i wyróżnień nominowano aż 96 publikacji z całej Polski. Wśród nich znalazły się także wydawnictwa związane z tarnowskim BWA.  

W kategorii Albumy zostały nominowane dwie publikacje dokumentujące projekty realizowane przy wsparciu finansowym województwa małopolskiego. Pierwsza - „Tomasz Kręcicki. Książka”  to monografia krakowskiego artysty, opublikowana przez BWA Tarnów wspólnie z Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli, a towarzysząca wystawom twórcy organizowanym w obu miastach. Drugi z nominowanych albumów – „Wybrane prace fotograficzne, dokumentujące działania, interwencje i obserwacje Krzysztofa Maniaka w Tuchowie i okolicach; w latach 2013-2019” jest zapisem działań artysty realizowanych na terenie jego rodzinnego Tuchowa.

- Jest nam niezwykle miło, że książki firmowane logo BWA Tarnów zyskały uznanie w oczach profesjonalistów. Obie książki to albumy małopolskich artystów. Nie jest to pierwsze nasze wyróżnienie w tym konkursie - komentuje Ewa Łączyńska-Widz, dyrektorka tarnowskiego BWA.

Rozstrzygnięcie konkursu Najpiękniejsze Książki Roku 2019 już wkrótce. Z powodu epidemii koronawirusa, rozdanie nagród nastąpi dopiero podczas przyszłorocznej edycji Warszawskich Targów Książki.

Konkurs Najpiękniejsze Książki Roku jest jednym z najważniejszych i najdłużej organizowanych wydarzeń na polskim rynku księgarskim. Pierwotnie dotyczył książek "najlepiej wydanych", by w 1981 roku zyskać aktualną do dzisiaj nazwę. Podkreśla ona cele konkursu, nagradzanie nowatorskich i wartościowych rozwiązań wydawniczych, które dotyczą koncepcji edytorskiej książki, jej opracowania graficznego i typograficznego, a także poziomu artystycznego zawartych w niej ilustracji.

Fot. Archiwum BWA

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A