Gdzie zrobić bezpłatne badanie oświetlenia pojazdu w naszym mieście?
access_time 2020-10-22 07:00:00
Sezon jesienno-zimowy to czas, kiedy szybciej zapada zmrok, a zjawiska atmosferyczne znacząco ograniczają widoczność na drodze. Jest to okres, w którym szczególnie powinniśmy zadbać o stan oświetlenia w pojazdach.

Według raportu rocznego Policji z 2019 roku braki w oświetleniu to jeden z najczęściej występujących przyczyn wypadków z powodu niesprawności technicznej pojazdu1. W nocy, na drogach nieoświetlonych, w co czwartym wypadku zginął człowiek, dlatego niezwykle ważnym aspektem jest uświadomienie sobie, jak duży i realny wpływ na bezpieczeństwo innych ma poprawne działanie świateł.

Już w ten weekend rusza kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo". W wybranych stacjach kontroli pojazdów na ternie całego kraju będzie można sprawdzić stan i ustawienie świateł samochodów. Kampania prowadzona będzie przez trzy soboty - 24 października, 7 oraz 21 listopada. Do akcji dołączyła tarnowska stacja kontroli pojazdów LONTEX, znajdująca się przy ul. Spokojnej 20b, na której nieodpłatnie można przebadać oświetlenie pojazdu. Wykwalifikowani diagności sprawdzą czy obecny stan świateł w pojazdach jest gotowy na niesprzyjające warunki na drodze.

OSKP LONTEX zaprasza również do odbycia przeglądu technicznego, a przy tym skorzystania z obecnej akcji promocyjnej "Odbierz upominek za przegląd pojazdu!", gdzie do każdego wykonanego badania Klient otrzymuje zestaw prezentów. OSKP LONTEX w Tarnowie zaprasza na wizyty od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-19:00 natomiast w soboty od 7:00 do 14:00.

OSKP LONTEX wykonuje przeglądy wszystkich typów pojazdów.

Nim wyruszymy w trasę pamiętajmy o poprawnie ustawionym oświetleniu, które ma kluczowy wpływ na jakość jazdy i komfort w ruchu drogowym. Nie warto czekać, aż dzień stanie się krótszy - już teraz zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo na drodze!

1 https://statystyka.policja.pl/download/20/344365/Wypadkidrogowe2019.pdf

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A