Uwaga kierowcy: utrudnienia na drodze 977. Rolnicy protestują przeciwko "piątce dla zwierząt"
access_time 2020-10-21 10:43:00
Dziś w całej Polsce rolnicy organizują protesty przeciwko tzw. piątce dla zwierząt. Nie ominą one również dróg powiatu tarnowskiego. Kierowców czekają poważne utrudnienia na drodze W 977.

Rolnicy zrzeszeni w AgroUnii domagają się, by rządzący zrezygnowali z dalszych prac nad ustawą o ochronie zwierząt, zakazującą m.in. hodowli zwierząt na futra i ograniczającą ubój rytualny. W powiecie tarnowskim protest będzie polegał na przejeździe kolumny kilkudziesięciu ciągników rolniczych od miejscowości Poręba Radlna do ronda w Gromniku. Powrót tą samą trasą na parking pod kościół w Porębie Radlnej. Utrudnień należy się spodziewać w godzinach 10.00-15.00.

- Tarnowska drogówka zorganizowała objazdy i zatroszczy się o bezpieczeństwo na drogach - zapewnia  asp. sztab. Olga Lesińska-Żabińsk. - W związku z utrudnieniami prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do poleceń obecnych w terenie policjantów, którzy będą pomagać podróżującym i kierować ich na zorganizowane trasy alternatywnego przejazdu.

Kierowcy jadący w Tarnowie ulicą Tuchowska w stronę Tuchowa będą kierowani na objazd obwodnicą Tarnowa w kierunku na Wojnicz i Zakliczyn. Natomiast kierowcy podróżujący tarnowską obwodnicą od Krakowa, Rzeszowa będą kierowani na Wojnicz i Zakliczyn (drogi 980 i 975).

Fot. FB AgroUnia

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A