Listopadowa kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków w tym roku bez wolontariuszy
access_time 2020-10-21 09:11:00
Bez udziału wolontariuszy odbędzie się tegoroczna kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków - tak zdecydował Komitet Opieki nad Starym Cmentarzem w Tarnowie.

W związku z zagrożeniem epidemicznym, Komitet Opieki nad Starym Cmentarzem w Tarnowie zmienił sposób kwestowania. Zamiast wolontariuszy, którzy bezpośrednio zbierali datki, przed głównym wejściem do cmentarzy komunalnych będą postawione na stolikach duże puszki, pilnowane z pewnej odległości przez osoby dyżurujące.

Kwesta będzie odbywać się na terenach cmentarzy w Krzyżu, Klikowej i Mościcach. Puszki na datki pojawią się tam 1 listopada. Natomiast na Starym Cmentarzu zbiórka będzie przeprowadzana przez trzy dni – 31 października oraz 1 i 2 listopada.  Na miejscu pojawią się ulotki oraz plakaty zachęcające do wpłat.

Dodatkowo można wspierać komitet wpłacając datki na jego konto bankowe, które znajduje się na stronie internetowej starycmentarz.pl.

Wszystkie zebrane podczas kwest pieniądze zostaną przeznaczone na remont zabytkowych nagrobków znajdujących się na jednej z najstarszych nekropolii w Polsce.

W tym roku komitetowi udało się odnowić 7 nagrobków.

Organizatorzy liczą się z tym, że sytuacja może ulec zmianie. Jeżeli pojawią się nowe obostrzenia, które zakażą odwiedzin cmentarzy, Tarnowski Komitet Opieki nad Starym Cmentarzem będzie organizować zbiórkę drogą internetową.

Fot. Archiwum

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A