Roztrzaskane auta i jedna osoba w szpitalu. Powodem nadmierna prędkość
access_time 2020-10-17 09:05:00
Nadmierna prędkość i brak należytej uwagi były przyczyną groźnego wypadku, do którego doszło w piątkową noc na tarnowskim odcinku autostrady.
W piątek około godziny 21.30 na 482 kilometrze tarnowskiego odcinka autostrady, jadący w kierunku Krakowa kierowca bmw wjechał w tył toyoty, powodując wypchnięcie pojazdu na bariery energochłonne. Droga w tym miejscu była całkowicie zablokowana przez kilkadziesiąt minut.
 
- Na miejscu pracowali strażacy, którzy musieli wyciąć z wraku samochodu zakleszczoną osobę. 43-letnia tarnowianka, która podróżowała toyotą, trafiła do tarnowskiego szpitala z ogólnymi obrażeniami. Kierowca bmw to 33-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego. Wstępne ustalenia wskazują, że mężczyzna nie zachował ostrożności i z impetem uderzył w poprzedzający go samochód - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.
 
Policja zabezpieczyła zapis z kamer samochodowych świadków zdarzenia, który zostanie poddany analizie przez policjantów dochodzeniowo-śledczych tarnowskiej komendy.
 
Fot. KMP w Tarnowie
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A