Radni poparli starania miasta o dofinansowanie na remont stadionu w Mościcach
access_time 2020-09-25 15:00:00
Radni poparli starania prezydenta Romana Ciepieli o pozyskanie pełnego dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na modernizację stadionu miejskiego w Tarnowie.

Podczas czwartkowej sesji radni prawie jednogłośnie przychylili się do projektu prezydenta Ciepieli, który zakłada przebudowę stadionu miejskiego. – Powinniśmy być w tej kwestii jednogłośni, działajmy jak kibice, bo stadion jest przede wszystkim dla kibiców i dla miasta – mówił przewodniczący rady, Jakub Kwaśny. Zdaniem reszty radnych, dzięki modernizacji sport w Tarnowie będzie miał szansę się odbudować, a żużlowcy i piłkarze awansować do wyższych klas rozgrywkowych.

Projekt przebudowy stadionu w Mościcach został utworzony przy współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i Polskim Związkiem Motorowym i przez te związki zaakceptowany pod kątem wymagań technicznych. 30 września ma być pozwolenie na budowę. Wartość kosztorysowa nowego stadionu wynosi 120 mln złotych. W budżecie miasta takich funduszy nie ma, pieniądze miałyby w pełni pochodzić z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Stąd apel prezydenta do wszystkich środowisk w mieście o wspólne lobbowanie w sprawie pozyskania finansowania. Wcześniej na apel odpowiedzieli tarnowscy kibice, którzy zachęcają do podpisywania internetowej petycji popierającej pomysł prezydenta. Podpisało się pod nią już ponad 1600 osób.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A