Jesienny Piknik Ogrodniczy w Parku Sanguszków
access_time 2020-10-01 03:48:00
W niedzielę 4 października w Parku Sanguszków odbędzie się piąta edycja Pikniku Ogrodniczego. Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji, zarówno dla młodszych, jak i starszych.

W tym roku, ze względu na wiosenną sytuację epidemiczną, organizatorzy postanowili przenieść wydarzenie na termin jesienny. W ramach Pikniku na najmłodszych czekać będą konkursy i zagadki, zdjęcia z króliczkiem oraz bańki mydlane. Dla żądnych wiedzy dostępne będzie Mobilne Centrum Edukacji, z kolei osoby interesujące się przyrodą z pewnością poświecą swoją uwagę Akademii Młodego Ogrodnika oraz warsztatom dekoracyjnym Przyroda w Słoiku. Propozycją dla całych rodzin lub grup przyjaciół będzie gra terenowa Śladami rodu Sanguszków, w ramach której będzie można odkryć historyczne tajemnice Pałacu Sanguszków. Program przewiduje ponadto pokazy carvingu (rzeźbienia w warzywach i owocach), bukieciarstwa, fitness i dekorowania ciast, występ Parafialnej Orkiestry Dętej z Siedlisk, koralikowy zawrót głowy, dmuchane zjeżdżalnie i tor przeszkód, przejażdżki konne oraz pszczeli ogródek. Podczas imprezy nie zabraknie oczywiście poczęstunku w postaci ciast, bigosu, kiełbasy z grilla czy wędzonej szynki.

Początek imprezy o godzinie 12. Organizatorami wydarzenia są Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie, Rada Rodziców ZSEO, Rada Osiedla nr 6 Gumniska-Zabłocie oraz Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Tarnowskiego Ogrodnika im. Władysława Woźnego.

Fot. Archiwum

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A