A To-Polski właśnie. Tarnów sprzed lat na zdjęciach Pawła Topolskiego
access_time 2020-09-20 20:19:00
W Tarnowskim Centrum Kultury można oglądać unikalną kolekcję zdjęć z trzech dekad życia Tarnowa autorstwa Pawła Topolskiego.

Wystawa to interaktywna prezentacja życia Polaków od początku tworzenia III RP zilustrowana zdjęciami obyczajowymi, portretami znanych twarzy i przechodniów, zjawisk i przedmiotów, budynków i planów.

- Najwcześniejsze zdjęcia pochodzą z 1992, a najpóźniejsze z 2000 r. To w sumie 8 lat zmian, które, zwłaszcza po zestawieniu początku i końca, pokazują ogromną różnicę, jaka zaszła – mówi autor wystawy, Paweł Topolski.

Polska z tamtego okresu to nic innego jak początki kształtowania się państwa po upadku komunizmu i powrót do normalności. Wystawa nawiązuje właśnie do tego wycinku czasu – postkomunistycznej, czarno-białej Polski okiem fotografa urodzonego w 1971 roku, który przyglądał się miastu, ludziom a także samemu sobie.

Początkowo zdjęć było aż 25 tysięcy. – Po wstępnej selekcji wysłałem do dyrektora TCK 16 tysięcy zdjęć a końcowo na wystawie zobaczycie ich ponad tysiąc. Zdjęcia będą podzielone na kategorie, żeby się nie zgubić – dodaje Topolski.

Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 18 oraz w soboty od godziny 10 do 17 w galerii TCK przy ul. Rynek 5. Bilety są w cenie 7 (normalny) i 5 zł (ulgowy), które można nabyć w kasie TCK.

Fot. Mateusz Niemczura

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A