Nie żyje Dorota Skrzyniarz. Pogrzeb byłej wiceprezydent odbędzie się w Żelazówce
access_time 2020-09-18 14:28:00
W wieku 57 lat zmarła Dorota Skrzyniarz. Była zastępczyni prezydenta Tarnowa, dziennikarka i nauczycielka przegrała nierówną walkę z chorobą nowotworową.

Dorota Skrzyniarz była absolwentką historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, ukończyła też studia podyplomowe z zarządzania firmą i administracją w Wyższej Szkole Biznesu. Od połowy lat 90. ubiegłego wieku była dziennikarką Radia MAKS, zajmując się przede wszystkim tematyką gospodarczą i ekologiczną. Przez wiele lat pracowała także jako nauczycielka i wychowawczyni, m.in. w Zespole Szkół Budowlanych i w Szkole Podstawowej nr 24 w Tarnowie. W 2002 roku została szefową biura public relations Zakładach Azotowych. Po wygraniu w Tarnowie wyborów prezydenckich przez Ryszarda Ścigałę, którego kampanii wyborczej szefowała, powołana została na stanowisko zastępczyni prezydenta, które piastowała w latach 2006-2014, zajmując się przede wszystkim edukacją, kulturą, promocją samorządu i komunikacją społeczną.

Rok temu zdiagnozowano u niej nowotwór jelita grubego z przerzutami do obu płuc oraz mózgu. W internecie trwała zbiórka na jej leczenie. Niestety rak okazał się silniejszy.

Modlitwa różańcowa i msza św. pogrzebowa odbędzie się 23 września o godzinie 11.30 w Kościele Parafialnym p.w. św. Wincentego à Paulo w Żelazówce. Później nastąpi odprowadzenie urny z prochami zmarłej na miejsce spoczynku.

Fot. P. Topolski

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A