Miasto podniosło opłaty za sport. Drożej za pływanie i wynajem obiektów
access_time 2020-09-10 09:44:00
Od września obowiązują nowe, znacznie wyższe opłaty za korzystanie z obiektów sportowych Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dyrekcja mówi wprost: to przez wzrost kosztów utrzymania.

Podwyżki miały wejść w życie już na początku lipca, jednak po tym jak nowy cennik spotkał się z ostrą krytyką radnych z Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki, prezydent Roman Ciepiela odłożył je na czas po wakacjach.

Droższe jest m.in. korzystanie z krytych pływalni (cena za godzinę wzrosła z 13 na 20 zł). O kilkadziesiąt procent podniesiono też koszty wynajmu sal, hal i boisk TOSiR-u.

Arkadiusz Marszałek, dyrektor TOSiR- u przekonuje, że podniesienie opłat było nieuniknione. Konieczność podwyżek tłumaczy rosnącymi kosztami wynagrodzenia pracowników, cenami za media i usługi.

- Podwyżki musiały nastąpić, a podyktowane są wzrostem zakupu energii elektrycznej do obiektów, który w ostatnim czasie podrożał o ponad 40 proc., energii cieplnej, wzrostem kosztu zakupów mediów potrzebnych przy eksploatacji obiektów, utrzymaniem boisk trawiastych, koszeniem, podlewaniem. Poza tym wzrosły też koszty osobowe, bo podniesiono płacę minimalną - mówi Arkadiusz Marszałek.

Czy jednak podwyżki idą w parze ze wzrostem standardów i podniesieniem jakości świadczonych usług? Radny Piotr Górnikiewicz nie kryje wątpliwości.

- Wieloma rzeczami możemy się w Tarnowie pochwalić: fajną fontanną, świetnie wykonaną ulica Spokojną, doskonale prosperującym Zakładem Aktywności Zawodowej. Możemy też od kilku dni pochwalić się chyba najdroższą sauną w Polsce mieszcząca się w "Parku Wodnym", w standardzie, nazwijmy go przeciętnym. Godzina sauny z trudną do oceny temperaturą ze względu na często popsuty termometrem, oraz wodą do chłodzenia o temperaturze 20 stopni C kosztuje 50 złotych (20 złotych wstęp +0.5 zł/min). Niby niewiele więcej, bo 59 złotych kosztuje Saunarium w Białce Tatrzańskiej, z tą tylko subtelną różnicą, że taką kwotę zapłacimy za 3.5 godziny pobyt. W tej  cenie mamy do dyspozycji min: 7-8 saun, kilka stref chłodzenia, tężnię i basen solankowy, a w określonych godzinach trafiamy też na tzw Rytuał Saunowy. Kto był i tu i tam, wie na czym polega różnica - napisał na swoim profilu FB radny Piotr Górnikiewicz.

Z nowym cennikiem obiektów TOSiR-u możecie zapoznać się tutaj

Fot. Archiwum TOSiR

Komentarze...