Pierwsze przedszkole w regionie zmaga się z COVID-19. 2 zakażonych dzieci, zamknięta placówka i kilkaset osób w kwarantannie
access_time 2020-09-07 12:12:00
Przedszkole publiczne Borzęcinie Górnym zostało czasowo zamknięte. U dwójki dzieci potwierdzono zakażenie koronawirusem – poinformował w mediach społecznościowych wójt gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak.

W Przedszkolu w Borzęcinie Górnym u dwójki dzieci stwierdzono zakażenie koronawirusem. Decyzją Sanepidu wszystkie pozostałe dzieci, członkowie ich rodzin, jak też osoby mające z nimi kontakt zostaną skierowane na kwarantannę. W oddziałach przedszkolnych znajduje się około 80 dzieci, przymusowa izolacja może więc dotyczyć kilkuset osób. 

W związku z zaistniałą sytuacją, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Brzesku prosi rodziców dzieci uczęszczających do placówki o pilne przesłanie na adres mailowy: brzesko@psse.malopolska.pl danych osób, które miały kontakt z dziećmi.

Kwarantanna potrwa do 14 września. Dalsza forma funkcjonowania przedszkola uzależniona jest od rozwoju sytuacji epidemicznej. 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A