Derby Azotowe dla Puław
access_time 2020-09-05 17:56:00
Po długiej przerwie na parkiety wrócili piłkarze ręczni PGNiG Superligi. W pierwszym meczu sezonu 2020/2021 zespół Grupa Azoty SPR Tarnów zmierzył się we własnej hali z drużyną Azotów Puławy.

Początek spotkania był niezwykle wyrównany. Ambitni tarnowianie świetnie spisywali się w obronie i skutecznie odpierali ataki podopiecznych Larsa Walthera. Dopiero pod koniec pierwszej części spotkania puławianie przejęli inicjatywę i systematycznie powiększali przewagę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:16.

W drugiej części meczu dominowali goście. W tarnowskiej drużynie zawodziła skuteczność, słabiej pracowała defensywa. Do samego końca puławianie kontrolowali przebieg gry i po 60 minutach spotkania zapisali na swoim koncie 3 punkty.

Kolejne spotkanie szczypiorniści Grupy Azoty SPR Tarnów rozegrają w najbliższą sobotę. Zmierzą się w wyjazdowym meczu z SPR Stal Mielec.

Grupa Azoty SPR Tarnów – Azoty Puławy 20:33 (10:16)

Grupa Azoty SPR Tarnów: Liljestrand, Ciochoń, Małecki, Sanek 2, Kowalik 2, Kniazeu 1, Mrozowicz 1, Tokuda 3, Dadej 1, Lazarowicz 1, Majewski, Kużdeba 1, Wajda 3, Wojdan 3, Pedryc, Yoshida 2

Azoty Puławy: Zembrzycki, Bogdanov, Borucki - Bachko 2, Kowalczyk 2, Adamczuk 1, Flont, Jurecki 1, Szyba 3, Podsiadło 4, Akimenko 6, Seroka 1, Jarosiewicz 1, Gumiński 3, Dawydzik 2, Rogulski 7