Województwo małopolskie przeznaczy milion złotych na pierwszy etap remontu mostu w Ostrowie
access_time 2020-09-05 05:14:00
Radni Sejmiku Województwa Małopolskiego zdecydowali o przekazaniu miliona zł na pierwszy etap remontu mostu w Ostrowie nad Dunajcem. To kolejna pomoc finansowa o jaką zabiegał powiat tarnowski w związku z inwestycją. Na początku sierpnia rząd przekazał na remont przeprawy 4 miliony zł.

Władze powiatu od dwóch tygodni próbują wyłonić wykonawcę inwestycji. Przypomnijmy, do przetargu pierwszego etapu remontu mostu zgłosiło się 7 firm. Jednak już teraz wiadomo, że najtańsza oferta na blisko 5 mln 900 tys. została odrzucona z powodu niekompletnej dokumentacji. Obecnie weryfikowana jest druga w kolejności oferta, złożona przez warszawską firmę Sarinż i opiewająca na 6 mln 970 tys. zł. Firma ma 10 dni na uzupełnienie dokumentów przetargowych. Jeżeli to zrobi i zostanie wybrana, umowa na wykonanie inwestycji zostanie podpisana około połowy września.

Pierwszy etap remontu mostu w Ostrowie obejmie rozbiórkę konstrukcji poziomej, zabezpieczenie kanalizacji i wzmocnienie podpór. Zgodnie z planem prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Z kolei w przyszłym roku, na bazie wzmocnionych przyczółków i podpór ma powstać zupełnie nowa przeprawa. Na jej zbudowanie potrzebne będzie 30 milionów złotych. Powiat zabiega o maksymalne 80-procentowe dofinansowanie inwestycji z Funduszu Dróg Samorządowych.

Fot. P. Topolski

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A