Centrum Sztuki Mościce, Filharmonia Krakowska i MCK "Sokół" podpisały trójporozumienie
access_time 2020-09-04 04:40:00
Trzy małopolskie instytucje kultury: Centrum Sztuki Mościce, Filharmonia Krakowska i MCK "Sokół" podpisały porozumienie o współpracy na rzecz realizowanych razem projektów i wydarzeń kulturalnych.

W czwartek w Krakowie, w obecności marszałka Witolda Kozłowskiego, trzy wojewódzkie instytucje kultury - Centrum Sztuki Mościce, Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie oraz Małopolskie Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu, podpisały trójstronne porozumienie, które - jak czytamy w komunikacie urzędu marszałkowskiego - zobowiązuje ich o "dbanie o kulturę, jej rozwój i promocję".

W tekście porozumienia czytamy, że zakres współpracy obejmuje organizację wydarzeń, koncertów, widowisk i spektakli, ale też m.in. "promocję kulturowego, muzycznego, historycznego i patriotycznego dziedzictwa Małopolski", "edukację patriotyczną i kulturową",  wspólne aplikowanie o środki zewnętrzne, czy "upowszechnianie sztuki w miejscach o utrudnionym do niej dostępie".

Porozumienie podpisali: Anna Chmura dyrektor Centrum Sztuki Mościce, Mateusz Prendota dyrektor Filharmonii Krakowskiej i Andrzej Zarych dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury "Sokół".

- Podpisane porozumienie ułatwi realizację wspólnych celów i przedsięwzięć. Liczę, że połączenie sił tych trzech małopolskich instytucji ubogaci ofertę kulturalną, z której będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy regionu. Liczę na owocną współpracę - mówi marszałek Witold Kozłowski.

Zgodnie z zapowiedzią kilka razy w sezonie artystycznym w każdej z tych instytucji mają odbywać się wspólnie przygotowane przedsięwzięcia. Szefowa Centrum Sztuki Mościce Anna Chmura planuje występy w Krakowie Zespołu Pieśni i Tańca Świerczkowiacy, Dyrektor Filharmonii Krakowskiej Mateusz Prendota zapowiedział koncerty muzyki symfonicznej i oratoryjnej oraz chóru a cappella, natomiast Andrzej Zarych ma w koncepcji stworzenie z Filharmonią Krakowską projektu łączącego muzykę klasyczną i tradycyjną muzykę Karpat.

Fot. Archiwum UMWM

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A