Tarnowska policja podsumowała akcję "Bezpieczne Wakacje"
access_time 2020-09-03 13:57:00
W czasie tegorocznych wakacji na drogach powiatu tarnowskiego doszło do 24 wypadków, w których zginęło 5 osób, a 23 zostały ranne. Policjanci zatrzymali też 195 kierowców, którzy prowadzili auta będąc pod wpływem alkoholu.

Tarnowska policja przez cały okres wakacji prowadziła na terenie Tarnowa i powiatu tarnowskiego działania pn. „Bezpieczne Wakacje 2020”. - W związku z rokiem pandemii, zorganizowanego wypoczynku było zdecydowanie mniej, jednakże bezpieczeństwo wypoczywających dzieci i młodzieży stanowiło priorytet działań - podkreśla asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.  - Jednym z zadań policji ruchu drogowego w tym czasie była kontrola prawidłowości przewozu dzieci i młodzieży na letni wypoczynek. Szczególnym nadzorem zostały objęte zorganizowane formy przewozu. Podobnie jak w latach ubiegłych za pośrednictwem mediów przekazano informacje o możliwości skontrolowania autobusu turystycznego jeszcze przed wyjazdem w trasę. Podczas takiej kontroli sprawdzany był stan trzeźwości kierującego, dokumenty uprawniające do wykonywania przewozu osób, stan techniczny pojazdu i jego obowiązkowe wyposażenie - mówi rzecznik.

Stan pojazdów, którymi mali mieszkańcy regionu wyjeżdżali na zorganizowany wypoczynek poprawił się. Dużo mniej bezpiecznie było niestety na drogach. Pomimo wielu apeli oraz prowadzonych działań profilaktycznych, podczas wakacji na drogach miasta i powiatu zatrzymano aż 195 nietrzeźwych kierujących. Z kolei za przekroczenie prędkości odebrano 210 praw jazdy, z czego aż 162 za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Z policyjnych statystyk wynika również, że w 24 wypadkach drogowych zginęło 5 osób, a 23 zostały ranne. Kolizji odnotowano łącznie 380. W ubiegłym roku w tym samym czasie odnotowano 22 wypadki drogowe, w których zginęły 3 osoby, a 23 zostały ranne.

Niestety w czasie wakacji niebezpiecznie było też nad wodą. Utonęły dwie osoby - obie w rzece Dunajec.

Fot. Policja

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A